TASARIM ZİHNİNİZİN ZERAFETİ, MÜKEMMELİYETİNİZDİR. MÜKEMMELİYETİNİZİ KORUYUN.

Araştırma
Kayseri Patent Ofisi Tasarım TesciliBteknik Patent’in deneyimli uzmanları tarafından, başvurusu yapılacak ürün ve ürünler için, dahil olduğu ürün yelpazesi dikkate alınarak, veri tabanlarıında benzerlik araştırması yapılmaktadır. Araştırma, ürün, sınıf, firma unvanı, tasarımcı adı veya adları gibi bir çok kriter ile gerçekleştirilmektedir.
Türkiye’de yayınlanan endüstriyel tasarım tescillerine ilişkin veriler arasında araştırma, izleme ve gözlem işlemlerinin yürütülmesi amacıyla Bteknik Patent Ulusal ve Uluslar Arası veri tabanlarında araştırma yapmaktadır.
Tasarım araştırmasının amacı “BENZERLİK” araştırmasıdır. Veri tabanlaında; birden fazla kriter kullanılarak, araştırmanın geniş bir alanda yapılabilmesi mümkün olmaktadır.
Ayrıca, Resmi Endüstriyel Tasarımlar Bülteni’nin sayfaları bütün ayrıntılar ve yayın bilgisi ile birlikte, elektronik ortamda imaj olarak iletime de olanak sağlamaktadır. Bu bağlantı izlenerek başvuruların yayınlandığı Resmi Endüstriyel Tasarımlar Bülteni sayfasına ve tasarım şekillerine ulaşılabilmektedir.

Başvuru
Ön araştırma işleminin ve başvuru için gerekli olan belgelerin tamamlanmasının ardından tarifname hazırlığına başlanır. Başvurusu yapılacak her bir tasarım ve kullanılan resim için, tüm dış özellikleri açık şekilde ifade eden, kısa bir tarifname hazırlanır. Tarifname, ürünün teknik özelliklerini, ölçü ve materyalini içermemelidir.

Takip
Bteknik Patent kurulduğu tarihten bu yana, tescilli ve tescil edilmek üzere başvurusu yapılmış tüm işlem dosyalarını Veri tabanında saklamaktadır. Takip hizmetimiz sayesinde rakiplerinize ait tasarım başvurularının aylık dökümünü alarak rakiplerinizi veya ilgili sektörlerdeki yenilikleri ve gelişmeleri izleyebilirsiniz. Gözlem hizmeti, müşterilerin tescilli tasarımlarının daha sağlıklı ve en az hata ile izlenebilmesi amacıyla yine Bteknik Patent bünyesinde özel olarak geliştirilmiş bir çalışma ile sunulmaktadır. Bu çalışmada müşterilerin tescilli veya başvuru halindeki tasarımlarına ait işlem dosyaları, aylık yayınlanan Resmi Bültenlerdeki veriler ile karşılaştırılmaktadır. Karşılaştırma işlemi, müşterilerin özel talepleri doğrultusunda da olmakla birlikte, bazı kriterlerin (örneğin sınıf, ürün adı, başvuru sahibi, tasarımcı adı) veri olarak aktarılması sonrasında deneyimli uzmanlarımız tarafından, tüm bilgilerin değerlendirilmesiyle gerçekleştirilmektedir. Elde edilen sonuçlar, yine uzmanlar tarafından değerlendirilmekte ve hem yurt içi hem de yurt dışındaki müşteriler bilgi ve/veya itiraz amaçlı bilgilendirilmektedir.

İtiraz
Bteknik Patent 2001 den beri kazanılmış deneyimi, uzman kadrosu ve müşteri odaklı yaklaşımı ile
– İtiraz işlemlerini ek belge ve kanıtları derleyip, gerekçelendirerek
– Başvurulara gelen itirazlara görüş bildirimini titizlikle düzenleyerek
– Tasarımlar arasındaki benzerlikler konusunda detaylı karşılaştırma raporunu hazırlayarak sizlere en iyi hizmeti vermek için özenle çalışmaktadır.

Yenileme
Tescilli tasarımların koruma süresi başvuru tarihinden itibaren 5 yıldır. Koruma süresi toplam 25 yıla kadar uzatılabilmektedir.
Çoklu tasarım tescilleri için kısmi yenileme de söz konusudur.

Değişiklikler
Tasarım sahibi ile ilgili tüm değişiklikler endüstriyel tasarım siciline kayıt edilerek yayınlanır.
– Devir – Veraset ve İntikal
– Nev’i Değişikliği – Şirket Birleşmesi
– Lisans – Adres Değişikliği
– Unvan Değişikliği

kayseri patent ofisi kayseri patent tescili kayseri marka tescili kayseri patent bürosu kayseri patent türk patent enstitüsü TPE marka tescil kayseri patent bürosu kayseri patent firmaları patent firması kayseri barkod tescil kayseri barkod TSE ISO kayseri KAYSERİ PATENT satılık markalar satılık marka patent tescili marka tescili sorgulama marka tescili marka tescili nasıl yapılır isim tescili marka tescili nasıl alınır isim tescili sorgulama isim tescili nasıl yapılır faydalı model tescili marka patent tescili barkod tescili marka tescili fiyat logo tescili tasarım tescili asil patent ASİL PATENT