PATENT "BULUŞUNUZ"DUR. BULUŞUNUZ "SERMAYENİZ"DİR.

Ön Araştırma
Kayseri Patent Ofisi Patent TesciliBuluş iddiası; uzman mühendis kadromuz tarafından, ilgili olduğu teknik alanda ulaşılabilen ve yayınlanmış patent başvuruları ve verilmiş patentler arasında araştırılarak karşılaştırılır. Buluşun yeniliği konusunda fikir sahibi olunur ve koruma şeklinin (faydalı model/patent) seçimine ilişkin karar verilir.

Tarifnamenin Hazırlanması
Ön araştırma sonucunda, patent verilebilirlik kriterlerini taşıdığına karar verilen buluş iddiasına ait tekniğin belirli biçimde açıklandığı;
– Tarifname
– İstemler
– Resimler
uzman mühendislerimiz tarafından özenle hazırlanmaktadır. Burada buluş iddiası; dünya standartlarında, açık ve net bir şekilde ifade edilir. Resmi kurum başvuru yapılması için hazır hale getirilir.

Başvuru
Ön araştırma ve tarifname hazırlanması işlemleri bittikten sonra, buluşçu ya da başvuru sahibi tarafından onaylanan tarifnamenin son şekli ile başvuru yapılmaktadır.

İtiraz/Görüş
Uzman mühendis kadromuz tarafından ürün ya da yöntemlerin teknik açıdan tüm özellikleri ele alınarak, titiz bir çalışma ile;
– Yayınlanan başvurulara ve araştırma raporlarına karşı itiraz ve görüş,
– Gelen itiraz ve ihtarlara karşı görüşler ve
– Karşılaştırma raporları
hazırlanır.

Yıllık Ücret Ödemeleri
Başvuru yapıldıktan sonra, koruma süresi boyunca, başvuru tarihi vade kabul edilerek, her yıl yıllık ücret ödenir. Yıllık ücretler vade tarihine kadar ödenemez ise 6 aylık ek sürede ek bir ücret ile birlikte ödenebilir. Vade tarihinde ve ek sürede ödemenin yapılmaması durumunda patent/faydalı model belgesi koruması sona erer.
Bteknik Patent, uzman kadrosu ile müşterilerine ait patent/faydalı model belgesi başvurularının yıllık ücretlerini özenle izlemektedir. Geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Bteknik Patent yıllık ücret ödeme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Değişiklikler
Başvuru ve Patent Sahibi ile ilgili tüm değişikliklerin Patent Siciline kaydedilmesi gerekmektedir.
– Devir – Lisans
– Birleşme – Adres Değişikliği – Unvan Değişikliği
– Nev’i Değişikliği – Veraset Yoluyla İntikal – Rehin
– Lisans Verme Teklifi

Ön Araştırma
Buluş iddiası; uzman mühendis kadromuz tarafından, ilgili olduğu teknik alanda ulaşılabilen ve yayınlanmış patent başvuruları ve verilmiş patentler arasında araştırılarak karşılaştırılır. Buluşun yeniliği konusunda fikir sahibi olunur ve koruma şeklinin (faydalı model/patent) seçimine ilişkin karar verilir.

Technical Eyes
Ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış patent başvurularının izlenebilmesi amacıyla Bteknik Patent’in müşteri odaklı hizmet anlayışı ile geliştirdiği bir hizmettir. Technical Eyes ile dünya çapında yapılan patent araştırması sonuçları çeşitli filtrelerden geçirildikten sonra CD ya da mail ortamında sunulmaktadır.

Technical Eyes

– Rakiplerin teknolojik alandaki yönelimlerinin izlenmesini,
– Firmaların ilgili olduğu teknik alana giren tüm patent başvurularının izlenmesini,
– Ar-Ge yatırımlarının verimli olarak yönlendirilmesi,
– Teknolojideki ulusal ve uluslararası eğilimlerin her ay izlenmesini,
– Pazarda olmayan ancak patent başvurusu yapan gizli rakiplerin belirlenmesini,
– Başvuru sahiplerinin ve buluşçularının saptanmasını
sağlar.

Ar-Ge ekipleri ve yöneticileri, rakiplerin patent başvurularını eleştirebilir; görüşlerini sanal ortamda birbirilerine aktarabilir. Rakiplerin patent başvurularını yayınlandığı ayda görülebilir ve itiraz edilmek istenilenleri vekillerine bildirebilir.

Patent Gözlem
Patent Gözlem, patent ve faydalı model belgesi ulusal düzeyde yayınlanmış patent/faydalı model başvurularının izlenebilmesi amacıyla Bteknik Patent’in müşteri odaklı hizmet anlayışı ile geliştirdiği bir hizmettir.

Patent Gözlem hizmeti ile Türk Patent Enstitüsü’nce her ay yayınlanan patent bültenlerinde yer alan faaliyet alanınızla ilgili Türk ve Türkiye’de koruma talep eden tüm yabancı patent/faydalı model başvuruları ile Avrupa Patentini almış ve Türkiye’de de korunan Avrupa Patentleri izlenebilmektedir.

Faaliyet alanınızda ya da istediğiniz alanlarda saptanan tüm başvuruların özetlerinin de yer aldığı yayın sayfaları e-posta ile her ay bildirilmektedir.

Bu hizmetimiz sayesinde talep edilen tüm alanlarda ulusal patent başvurularını izlenerek pazardaki açıklıklar yakalanabilmekte ve patent alarak korunamayacağı düşünülen başvurulara itiraz etmek ve görüş bildirmek için geçerli süreler izlenebilmektedir.

kayseri patent ofisi kayseri patent tescili kayseri marka tescili kayseri patent bürosu kayseri patent türk patent enstitüsü TPE marka tescil kayseri patent bürosu kayseri patent firmaları patent firması kayseri barkod tescil kayseri barkod TSE ISO kayseri KAYSERİ PATENT satılık markalar satılık marka patent tescili marka tescili sorgulama marka tescili marka tescili nasıl yapılır isim tescili marka tescili nasıl alınır isim tescili sorgulama isim tescili nasıl yapılır faydalı model tescili marka patent tescili barkod tescili marka tescili fiyat logo tescili tasarım tescili asil patent ASİL PATENT