MARKANIZ "NÂMINIZ"DIR. NAMINIZI KORUYUN.

Araştırma
Kayseri Patent Ofisi Marka TesciliMarka seçimi yapılırken; namınızı oluşturacak markanızın, tüm mevcutlardan farklı, daha önce kullanılmamış, benzeri bulunmayan bir marka olmasını sağlayabilmek amacımızdır. Marka araştırması yapmak, araştırmanın hemen ardından da markanın tescili için başvuruyu yapmak bir işletmenin geleceği için oldukça önemlidir.
Ayrıca; başvurunun reddedilmesine sebep olabilecek ve markanızla ayırt edilemeyecek kadar benzer tescilli bir markanın saptanması, yapılacak gereksiz masrafların önüne geçilmesini sağlamaktadır. Online araştırma seçeneğine ek olarak, özel bir benzerlik araştırmasının yapılması bu noktada büyük önem taşımaktadır.
Benzerlik araştırmaları; Bteknik Patent tarafından İpek Yazılım ve Marka Takip programı kullanılmaktadır. 1995 yılından itibaren başvurusu yapılan bütün markalar veri tabanımızda yer almaktadır.
Marka araştırma işlemleri, ihtiyacınız doğrultusunda; birebir araştırma, benzerlik araştırması, figüratif elemanların araştırılması ve TPE ‘de yapılan araştırma olarak yapılmaktadır.

Başvuru
Bteknik Patent, müşteri odaklı yaklaşımı, uzman kadrosu 2001 den beri kazanılmış deneyimiyle, işletmeniz için en verimli sonuçları doğuracak markanın seçilmesi ve tescil işleminin yapılması için özenle kurgu, plan ve uygulama yapar.

Takip
Marka sahiplerinin markalarının korunması için tescil ettirmeleri ilk adımdır, ardından bu tescille çakışacak markaların mutlaka tespit edilip, ilk girişim aşamasında önlenmesi gerekmektedir. Bteknik Patent, Türk Patent Enstitüsü tarafından aylık olarak yayınlanan Resmi Marka Bültenleri’ndeki marka tescil başvurularını izleyebilen, özel bir programa sahiptir.

Yalnız birebir değil benzerlik karşılaştırması da yaptığımız gözlem hizmetimiz sonucunda, hem yurt içi hem de yurt dışındaki müşterilerimiz için, yasal korumaya karşı olabilecek eylemleri izler, saptar ve bildiririz. Bteknik Patent’in müşterilerine sağladığı ayrıcalık, vekillik hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin marka başvuruları ve tescilleri için, başvurusu Bteknik Patent tarafından yapılmış olsun ya da olmasın, bu hizmetin ücretsiz sunuluyor olmasıdır.

İtiraz
Tescilli markalarla karışıklık yaratacak şekilde benzer markalar GÖZLEM hizmetimizle saptandıktan sonra, onayınızla birlikte yasal süreçler içinde gerekçeli İTİRAZLAR hazırlanır. Uzman itiraz kadromuz tarafından, kanıtlarla kurgulanmış neden/niçin altyapısı sayesinde olası haksız rekabet eylemlerinin önüne geçilmeye çalışılır.

Yenileme
Bir marka tescili on yıl süre ile koruma sağlar. Korumanın devamı markanın her on yılda bir yenilenmesi ile süresiz sağlanabilir.
Yenilenmeyen markaların sicil kaydı silinir, tescilin sağladığı haklardan yararlanılamaz ve doğal olarak üçüncü kişilere karşı marka tescili ileri sürülemez.

Değişiklikler
Marka sahibi ile ilgili tüm değişiklikler marka siciline kayıt edilerek yayınlanır.

  • Devir – Lisans
  • Adres Değişikliği – Unvan Değişikliği
  • Şirket Birleşmesi – Veraset ve İntikal
  • Nev’i

kayseri patent ofisi kayseri patent tescili kayseri marka tescili kayseri patent bürosu kayseri patent türk patent enstitüsü TPE marka tescil kayseri patent bürosu kayseri patent firmaları patent firması kayseri barkod tescil kayseri barkod TSE ISO kayseri KAYSERİ PATENT satılık markalar satılık marka patent tescili marka tescili sorgulama marka tescili marka tescili nasıl yapılır isim tescili marka tescili nasıl alınır isim tescili sorgulama isim tescili nasıl yapılır faydalı model tescili marka patent tescili barkod tescili marka tescili fiyat logo tescili tasarım tescili asil patent ASİL PATENT